154

סדנת זמן ריפוי - ארכיטיפ הילד/ה הפנימיים

מנחה: דורית שפיר דיאמנט
אוכלוסיית יעד:   
יישוב: מושב בן שמן
כתובת: הבית של איריס ברנע
מועד: שבת החל משעה 10 בבוקר
טלפון:    058-4445590
דוא"ל:    biodanza.with.dorit@gmail.com
"לא צריך לעבור אירוע קיצוני כדי לחוות משבר אמון. מה קרה לרובנו שאיבדנו את תמימותנו, את הספונטניות, הסקרנות והיצירתיות והפכנו למופנמים, עצובים, חרדים, מבוהלים, שולטים ואדישים? אצל רוב בני האדם האמון הופר בצורה זו או אחרת לא רק במסגרת המשפחתית. גם ילדים שגדלו בבית גידול נורמלי מטפח, כשיצאו החוצה, לגן, לשכונה, לבית הספר – לרבים המפגש היה טראומטי. אנו רואים את תוצאותיו אצל רובנו: פחד מלאבד שליטה, פחד להראות חולשה, לבקש, להזדקק ולהישען.

אנו מתביישים להחצין רגש, לבכות או לצחוק בקול, לדבר בלי לתכנן מראש. אנחנו חוששים לבקש חום, פינוק, חיבוק, מילה טובה, פוחדים להשתטות, לשיר ולרקוד. כדי לשרוד בעולם שלנו כיום, הילד הפנימי שבנו מוכחש, יורד למחתרת. עולמנו אינו מקום בטוח עבור אותו חלק רגיש ופגיע בעצמנו. (קפצ`יונה, 1997: 23)"

בחיי האישיים מצאתי שלתת ביטוי לקולות הילדיים שבתוכנו, יכול להביא רווחה בריאותית וריפוי לא רק לעצמנו, אלא גם לתוך מערכות היחסים שלנו עם האנשים הסובבים אותנו. שמחה ומתרגשת להזמין אתכם להצטרף אליי לסדנה הפותחת של סדנאות העומק "זמן ריפוי" הנוגעת בארכיטיפ "הילד והילדה הפנימיים" בהשראת תיאוריית הארכיטיפים של קארל יונג, ובעזרת שיטת הביודנסה שייסד רולנדו טורו ארנדה ועוד כמה אילנות גבוהים שכתבו על הנושא.

הסדנה תתרחש ביום שבת ה 26 למרץ בסטודיו של עודד ואיריס ברנע. הסדנה תהיה בין השעות 10:00 ל – 17:00 והיא תכלול 2 חוויות נפרדות בתנועה (כל אחת כשעה וחצי), כתיבה אינטואיטיבית המתכתבת עם החוויה בתנועה, מעגלי שיח והקשבה לטובת אישוש החוויה בתנועה, וארוחת צהריים משותפת כדי להכיר ולהתחבר באופן לבבי.

נ.ב. המשתתפים מתבקשים להביא איתם לסדנה תמונה של עצמם מגיל בית הספר היסודי 🙂 עלות, 220 ש"ח.
מחכה בהתרגשות לרקוד אתכם ולהתפתח, דורית
> לדף הקודם